זן החודש - לצ'ינו
להזמנה זן החודש 

מועדון הלקוחות
הצטרפו עכשיו

הירשם למועדון הלקוחות

הירשם למועדון הלקוחות

יומולדת

הזן שלי | סמן הכלcaptcha

איכות ומצויינות כדרך חיים

מסיק קיבוץ מגל שוב גורף את הפרסים החשובים בתחרות טרה אוליבו

אמנם יש לנו עוד דרך ארוכה עד שנחשוף את הצרכנים לעולם שמן הזית במלואו, כמו שקרה עם עולם היין בשנים האחרונות, אבל אנחנו בדרך הנכונה. אחת מהדרכים הנכונות היא תחרות טרה אוליבו - תחרות שמן הזית השניה בחשיבותה בעולם.

 

זו השנה השלישית בה נערך שבוע שמן הזית הבינלאומי בישראל המאגד בתוכו כנס מקצועי ותחרות בינלאומית. ישראל נחשבת למובילה בתחום המחקר ובידע הנצבר בגידול כרמי הזיתים והזנים השונים ובעזרת תחרות זו היא מיתגה את עצמה כאחת ממובילות שמן הזית בעולם.

מדליות הזהב לזן הסורי הטוב בתחרות

סהר מקבל את הפרס בשם כל הצוות


 

במהלך שבוע שמן הזית הבינלאומי מתקיים כנס וכן תחרות בינלאומית לשמני זית. השנה נערך הכנס בכפר המכביה בנושא איכות, קולינריה ובריאות – מהפיכת שמן הזית בישראל. במהלך הכנס הועלו נושאים בעיתים כמו מלחמת הזיופים שיש לנו בארץ ואיך ניתן ללמד את הצרכן לבדוק את טיב השמן אותו הוא רוכש, תועלת שמן הזית במלחמה במחלות רבות, עזרתו לדיאטה ולתזונה נכונה. התארחו בכנס השפים משה בסון (מסעדת אקליפטוס בירושלים) וצחי בוקששתר שדיברו על המסורת של שילוב שמן הזית במאכלים בתקופה העתיקה ובמטבח הים תיכוני העכשווי.

 

תחרות שמני הזית נערכה שבוע קודם לכן בירושלים. במשך 4 ימים נערכה התחרות וצוות של 30 שופטים טעם 408 שמנים שהגיעו מרחבי העולם. מעל 100 שמנים הגיעו מישראל ושאר השמנים הגיעו מ-17 מדינות ברחבי העולם, ביניהן ספרד, ארגנטינה, ארה"ב, יוון, קרואטיה ומרוקו. תחרות זו גדלה מאד בשלוש השנים בה היא קיימת וכיום היא התחרות השנייה בגודלה ובחשיבותה בעולם. לפי נתון זה, אפשר לראות איך התמקמה ישראל בחזית שוק שמן הזית העולמי, לכן לא פלא למצוא כל שנה בכנס ובתחרות את בכירי הנציגים והשופטים מהמדינות השונות.

 
השמנים הנשלחים לתחרות עוברים סדרת בדיקות מעבדה לפני הכניסה לתחרות על מנת לבדוק שהשמנים היחידים בתחרות הם ברמה הגבוהה ביותר. לאחר מכן, השופטים מקבלים את טעימות שמן הזית בכוסות טעימה כחולות ללא שם המותג. לאחר הכנס, התקיים אירוע הגאלה להכרזת הזוכים.

השנה כמו בקודמותיה, כל השמנים ששלחנו לתחרות קיבלו תעודות הצטיינות. זו השנה השניה ברציפות בה אנו זוכים עם הזן הסורי בשמן הטוב ביותר.

 

הזכיות שלנו:

Gran prestige gold – השמן הטוב ביותר

Best israeli souri – הסורי הישראלי הטוב ביותר

Prestige gold – לזן הקורינייקי

Prestige gold – לזן הפיקואל

Gold – לזן הקורטינה

Gold – לזן הלצ'ינו


אנו שמחים להמשיך את מסורת האיכות והמצויינות שחרטנו על דגלינו ולהביא לכם את שמן הזית הטוב ביותר – עד הבית.

צוות מסיק במהלך הועידה