זן החודש - לצ'ינו
להזמנה זן החודש 

מועדון הלקוחות
הצטרפו עכשיו

הירשם למועדון הלקוחות

הירשם למועדון הלקוחות

יומולדת

הזן שלי | סמן הכלcaptcha

חקלאי פיקח - אורן הכסטר ממגל, בין עשרת האנשים המבטיחים באזור


ידיעות חדרה – 22 באפריל 2011–05–08

 

"הם נמצאים בתחומי החיים השונים וצופים להם עתיד גדול /"ידיעות חדרה" מגיש לכם את עשרת האנשים המבטיחים של האזור, רגע לפני שהם הופכים לדבר הגדול הבא"


עשרת האנשים שנבחרו הם:

אורן הכסטר,מגדל עצי זית ושקד באיכות גבוהה, סנ"צ בני הרס,מפקד משטרת חדרה,ליס אוזן,מנהלת אגף האוויר במחוז שרון,עוז מור ואביטל סבטליצקי,רוקדים את החיים,אופק הרניק,יו"ר מועצת הנוער העירונית בחדרה, יובל מן,בוגר בית ספר למשחק בית צבי , לירון רוזיליו, קשר קבוצת הכדור רגל נערים א' בעירוני חדרה,נטלי מטיס, מבטיחה בתחום המשחק והטלוויזיה.

כרמי הזיתים ומטעי השקדים בקיבוץ מגל

 

אורן הכסטר

אורן הכסטר, 36, מקיבוץ מגל, הוא איש אדמה שמביא הרבה כבוד למדינה, לקיבוץ ולמשפחתו. על פני 1,000 דונם של מטע זיתים ו-600 דונם של עצי שקד, הוא מגדל מבחר של 12 זנים שונים ואיכותיים, בכרמים המטופחים של הקיבוץ, המתקיימים ממי קולחין, המגיעים ממאגר הנמצא קרוב לקיבוץ להבות חביבה. בזמן שחקלאים רבים בוכים על המצב הרע של הענף, הכסטר מסומן כאחד המצליחים בו, וכמי שמסוגל לייצר איכות המתחרה עם מותגים בינלאומיים. שמן הזית המיוצר בקיבוץ בכמות של 200 טונות בשנה, משווק בארץ בלבד, בעיקר בחנויות טבע, מסעדות יוקרה ובחנות הקיבוץ. "קיימת הקפדה ללא פשרות בכל השלבים בתהליך גידול העצים ובמיצוי השמן, וכך אנו מוציאים תחת ידינו שמנים משובחים במיוחד. שמן הבוטיק על כל זניו, משווק כמו יין, לפי טעמו ודרישותיו של כל לקוח ובגלל זה המחירים גבוהים במקצת ממחירי השוק".


בעבר זכה הכסטר בפרס בתערוכת "אגרו משוב" בתחום ענף המטעים, על נטיעת מטע זיתים סופר אינטנסיבי, המאפשר מינימום ימי עבודה, על ביצוע עבודת המסיק באמצעות "מסקת", ועל שימוש בשיטת הדברה משולבת, המצמצמת את השימוש בחומרים כימיים. בתכניות העתידיות של הכסטר, נמצא חלום, גם הוא אקולוגי וחקלאי: לטעת כרם ענבים ולפתח את ענף היין וכן "לצרף עוד ישובים מהאזור להקמת מותג שמן אזורי-עמק חפר מנשה, ולצאת איתו לעולם הרחב".