זן החודש - לצ'ינו
להזמנה זן החודש 

מועדון הלקוחות
הצטרפו עכשיו

הירשם למועדון הלקוחות

הירשם למועדון הלקוחות

יומולדת

הזן שלי | סמן הכלcaptcha

ראש השנה – סוגרים שנה ופותחים דף חדש

השנה כמעט ונגמרה, עברנו על כל מה שהיה לנו השנה ומסתבר שהיינו עסוקים. זכינו בפרסים, השתתפנו באירועים, מסקנו, קטפנו ונהנינו יחד אתכם מהתוצרת החקלאית הנהדרת שלנו. שהשנה הבאה תהיה מוצלחת אפילו יותר!

 

מועדון החברים חוגג שנה

בשנה שעברה ממש מעט לפני ראש השנה השקנו את מועדון הלקוחות שלנו. מועדון הלקוחות שלנו גדל בהתמדה במהלך השנה והיום חברים בו מעל 1000 חובבי שמן זית איכותי. פגשנו אנשים מקסימים וחובבי שמן זית אצלנו בקיבוץ, דרך האתר ובאירועים השונים בהם השתתפנו השנה. אנו שמחים שקבוצת האנשים שאוהבים שמן זית איכותי ומתעניינים בסדרה הזנית ובהבדלים ביניהם, גדלה משנה לשנה ונקווה שמגמה זו תימשך גם בשנה הבאה.


חגיגות ראשון המסיק

מסיק הזיתים נערך בחודשים אוקטובר-דצמבר וסיפק לנו השנה יבול מצוין של זיתים שהפיקו שמנים באיכויות מצוינות. מצוינות זו זיכתה אותנו בפרסים רבים. במהלך המסיק ערכנו כמדי שנה את חגיגות המסיק אצלנו במרכז המבקרים. היו סיורים בשדה, היו טרקטורים גדולים לילדים, הפעלות וטעימות שמן זית. גם השנה ערכנו את תחרות כבישת הזיתים הביתיים עם השתתפות מרשימה מאד של מתחרים. נקווה שבשנה הבאה ההיענות תהיה גדולה אפילו יותר. את שמני ראשון המסיק מכרנו במרכז המבקרים שלנו במילוי ישיר לבקבוקים ע"פ הזמנה לכל חברי המועדון.

מדליות הזהב שלנו מתחרות TERRAOLIVO 2012

צוות השיווק בתערוכת היין

היצרן המצטיין של שמן זית בישראל

בדצמבר נערכה תחרות 'ראשון המסיק' של ענף הזית במועצת הצמחים. בתחרות בה השתתפו יצרני שמן זית מרחבי הארץ זכינו בשני המקומות הראשונים של שמני ראשון המסיק לעונת 2011-2012 והוכרזנו כיצרן המצטיין של שמן זית בישראל. במקום השני זכינו עם זן הקורינייקי ועם זן הקורטינה זכינו במקום הראשון. כבר בתחילת העונה הוכחנו מהו טיב שמן הזית שלנו.


השקדייה פורחת והנשימה נעצרת

בחודשים פברואר-מרץ נהנינו מאד לצפות בפריחת השקדים הגדלים במטע שכן למטעי הזיתים. המראה של 600 דונם עצים פורחים במקביל בצבעי לבן-ורוד הוא אחד המראות היפים שיש אצלנו בקיבוץ.

 

אירועים ופסטיבלים

במהלך השנה נערכו אירועים רבים בהם השתתפנו. האירוע הראשון בו אנו משתתפים כבר כמה שנים הוא פסטיבל 'ראשון המסיק' אשר נערך בקניון שבעת הכוכבים בהרצליה, שם אנו מציגים לראשונה את השמן החדש לעונה, גם בירושלים נערך פסטיבל דומה השנה. השנה נערכה תערוכת ISRAWINEXPO 2012 שנערכת פעם בשנתיים ומאגדת את כל יקבי הארץ יחד עם שדרת בוטיק של יצרני גבינות, שמן זית ועוד דברים טובים, כולם תחת קורת גג מכובדת אחת.

פסטיבלי יין רבים נערכו השנה לחגוג השקת יינות רבים, אנו נהננו להשתתף ברבים מהם – בחיפה נערך פסטיבל 'ביכורי גבינות ויין' המסורתי בהצלחה רבה בה הצגנו את הסדרה הזנית שלנו יחד עם קפה לואיז המקומי, פסטיבלי יין נוספים היו ברעננה, בגני תקווה, בהרצליה, בתל אביב ועוד ועוד... התארחנו בבית 'איש הענבים' לטעימות שמן זית, כמו בכל שנה השתתפנו בתערוכת 'מבשלים' וכן אצל החברים השכנים ממחלבות 'יעקבס' בכפר הרא"ה בחגיגה הלבנה בשבועות. אנחנו יותר משמחים להתארח בשלל האירועים, כך אנו זוכים לפגוש רבים מכם, לחשוף את סדרת הזנים שלנו ולהגדיל את הידע בנושא שמן הזית לקהל המבקרים.

 

תווית האיכות החדשה

בחודש מאי הושקה תווית ענף הזית החדשה ליצרני שמן זית ישראלי. תווית האיכות החדשה מחליפה את תווית האיכות הישנה שהיתה שייכת למועצת הזיתים שהתפרקה לפני כשנתיים. במקומה קם ענף הזית שהוא אגף בתוך מועצת הצמחים. מטרת תווית האיכות היא להפריד בין הזיופים הרבים והשמן המיובא לבין שמן זית איכותי ישראלי. במהלך השנה נערכות בדיקות לשמן הזית על מנת לוודא שהשמן שלנו אכן איכותי – בדרגת כתית מעולה והוא מיוצר אצלנו. יצרן אשר עומד בכל הקריטריונים מקבל את תווית האיכות של ענף הזית. בצורה זו אנו מקווים לעודד צרכנים ישראליים לקנייה של תוצרת חקלאית ישראלית כאשר מובטחת להם דרגת האיכות של שמן הזית.


מדליות זהב לישראל באולימפיאדת שמן הזית

בחודש יוני נערכה זו השנה השלישית התחרות הבינ"ל טרה אוליבו. התחרות נחשבת לשנייה בחשיבותה בעולם ומשתתפים בה יצרני שמן זית ושופטים ממדינות רבות בעולם. זו השנה השנייה ברציפות שאנו זוכים עם הזן הסורי בקטגוריות השמן הטוב ביותר. סה"כ זכינו השנה בתחרות ב- 6 פרסים לכל הזנים אשר הגשנו לתחרות. אנו מברכים על תחרות בינ"ל זו אשר שמה את ישראל על מפת שמן הזית העולמי ומבססת את מעמדנו כיצרני שמן זית איכותי מול טובי היצרנים בעולם.

אופיר מטפל בשקדים

אורן מפעיל את המנערת באירוע השקדים שלנו בקיץ

קטיף השקדים

באוגוסט נערך קטיף השקדים שלנו, במשך כשלושה שבועות קטפנו את 600 דונם השקדים שלנו. במקביל חגגנו שנה למועדון הלקוחות שלנו באירוע פיקניקים במטעי השקדים, אירחנו רבים מכם כדי לצפות בקטיף ולאסוף שקדים. היה אירוע מקסים ושמחנו מאד לארח אתכם ולהראות לכם את התוצרת הנהדרת של שנת עבודה מאומצת.


ומה בשנה הבאה עלינו לטובה?

מעט אחרי החגים כבר נתחיל במסיק הזיתים שלנו. המסיק נערך בחודשים אוקטובר – דצמבר. למה כל כך הרבה זמן? כי לוקח זמן למסוק 1200 דונם של זיתים, ולכל זן קצב הבשלה שונה, כל אחד מוכן למסיק בתקופה שונה. מבטיחים להזמין אתכם לצפות ולהיות חלק מהמסיק.

גם השנה נמשיך להכיר לכולם את הסדרה הזנית שלנו, נמשיך ללמד ולהסביר על ההבדלים בין הזנים, על אפשרויות הפעולה עם השמן ובעיקר לגדל ולטפח באהבה רבה את כרמי הזיתים שלנו על מנת להביא אליכם את המוצר האיכותי ביותר.


ונסיים במשפט שהפך לסיסמת הצוות של מסיק: שנה טובה וכתית מעולה!

צוות מסיק קיבוץ מגל