זן החודש - לצ'ינו
להזמנה זן החודש 

מועדון הלקוחות
הצטרפו עכשיו

הירשם למועדון הלקוחות

הירשם למועדון הלקוחות

יומולדת

הזן שלי | סמן הכלcaptcha

שקדים וסימפתיה - סוף עונת השקדים

צוות מסיק קיבוץ מגל מודה למבקרים הרבים שהגיעו לקיבוץ כדי לצפות בקטיף ולטעום את השקדים היישר ממשטח הייבוש. שמחנו מאד לארח את כולם במטעים המטופחים
שלנו ונשמח להתראות בעונות הקטיף הבאות.

 

לאורך כל חודש אוגוסט היו עובדי המטע עסוקים בקטיף 600 דונם השקדים שלנו, עליהם אנו מגדלים 4 זנים שונים של שקדים: אום אל פחם, 53, 54 ונאפה. צוות של כ-30 איש עבד במהלך הקטיף בשני צוותים שהפעילו שתי מכונות "מנערת" וקטפו במקביל את היבול הרב ברחבי המטעים. במקביל, עבדו צוותים נוספים בהובלת השקדים וטיפול בתהליך הייבוש לקראת הפיצוח.

 

 

 

 

בימים אלה אנו מסיימים את הקטיף ומרוצים מאד מהתוצאות בשטח. השנה, כמות היבול גבוהה וכן איכות השקדים. במהלך החודש קטפנו כ-120 טון שקדים – יבול של כ-200 ק"ג גלעין (השקד עצמו ללא הקליפה) לדונם. רוב היבול כבר עבר אל מכון הפיצוח שבקיבוץ גבע. שאר היבול נמצא עדיין בשלבים אחרונים של ייבוש בשדות שלנו ויועבר גם הוא בקרוב אל מכון הפיצוח. המעוניינים, מוזמנים להגיע לראות את תהליך הפיצוח במכון הפיצוח בגבע. זו חוויה.

 

בקרוב מתחילים שנה חדשה. ננוח מעט לאחר החודש העמוס, ולאחר החגים יגיע זמן המסיק. בחודשים אוקטובר-דצמבר נחל למסוק את 1000 דונם הזיתים שלנו (על אירועי המסיק נעדכן בהמשך). זו תהיה הזדמנות נוספת עבורכם להשתתף בחוויית קטיף התוצרת החקלאית, יחד עם טיול מהנה בסביבת המטעים.

 

להתראות,

צוות מסיק