תמונה של לב
תמונה של משתמש
אייקון של מיקום
;

אז איך באמת בוחרים שמן זית

אז איך באמת בוחרים שמן זית?

"אני כבר עשר דקות עומדת מול המדף ולא יודעת מה לבחור" שמעתי מישהי רוטנת אל עבר עובדת בחנות, שהגיעה והתלבטה איתה. ובעוד שתיהן עומדות ומתחבטות בשאלה, הבן שלי (5 וחצי) שואל אותי בחצי לחישה: "למה היא לא בוחרת שמן זית?" –"כי היא לא מכירה את שמני הזית שעל המדף" עניתי. –"אז למה היא לא טועמת ומחליטה?" הקשה הבן. ואני חשבתי לעצמי: "למה באמת לא לקנות ולטעום?".

מה יש בשמן זית שמעורר בנו כל כך הרבה חששות? האם זה החשש ממוצר מזויף? החשש ש"יעבדו עלינו"? חששות כאלה העסיקו גם העמים שחיו סביב הים התיכון אלפי שנים אחורה. לרומאים למשל היתה שיטת סימון לשמן זית מאיזורים שונים בים התיכון, ביהדות ישנה חשיבות שונה לשמני זית על פי דרך ההפקה, כמעט לכל עם יש תיעוד על איכות שמן הזית שלו. ולמה שמן זית הפך להיות מוצר כל כך חשוב? כזה שיש לסמן את איכותו ולפקח עליה? כנראה מכיוון שהוא הקיף את כל תחומי החיים, ממשיחת מלכים, שימש בקודש במקדשים, שימר מזון, נאכל כשלעצמו, שימש לתאורה, ועוד ועוד – שימושים שהקיפו את כל תחומי החיים בעת העתיקה ועד ימינו. התיעוש והגלובליזציה של העת המודרנית הביאו איתם ברכה רבה וקידמה, אבל גם הרחיקו אותנו ממוצרי המזון אותם גידלנו בעבר. בית הבד למשל – מקום הפקת שמן הזית, שהיווה בכל כפר מעין מדורת שמן סביבה היו מתכנסים למשך העונה, אינו מושך תשומת לב כמו פעם וכך גם מוצרי מזון רבים אחרים שאנו מקבלים כמובן מאליו ארוזים בחנות השכונתית או הסופר. אין בכך רע כמובן, אלה הם שינויים המתרחשים בחלוף הזמנים בצורה "טבעית", אך הם גם גורמים לחששות חדשים לקנן בנו: "האם המוצר שאנו קונים הוא איכותי? אותנטי? ירוד או פגום? חששות אלה מתגלמים אולי יותר מכל בשמן זית (בכל העולם, אנחנו לא מיוחדים בחשש הזה). ישנן כמה סיבות לכך, אך המרכזיות הן הקלות של זיוף שמן זית והעובדה שזיוף כזה טומן בחובו הכנסה יפה למזייף. ישראל, הרשו לי להרגיע, היא מדינה שנלחמת בצורה יפה מאוד בשמן זית מזויף (ומוצרי מזון מזויפים באופן כללי). כמעט ולא ניתן למצוא היום שמן זית מזויף ברשתות המזון הגדולות, והסיכוי למצוא אותו בחנויות בשווקים או במכולות השכונתיות הולך וקטן ככל שחולף הזמן. הסיכוי שלכם להיתקל בשמן זית מזויף בישראל הוא כה קטן, עד שחבל לבזבז זמן על חששות בנושא זה.

אז מה נשאר לנו עכשיו, כאשר הורדנו את נושא הזיוף של שמן הזית מהשולחן? נשארו שני דברים עיקריים: האחד, פופולרי אבל לא רלבנטי עבור הצרכנים – אחוז החמיצות בשמן זית. זהו מדד מסחרי (שלא מבטא ערכי בריאות!) שקם על יוצרו והפך, שלא בטובת היצרן ולא בטובת הצרכן, לחזות הכול. וחבל, כי מדד החמיצות רחוק מאוד מלבטא ערך בריאותי שצריך להיכנס לשיקול הדעת בבחירת שמן זית. טיפ זהב: אם רשום על הבקבוק או הפח (מי שקונה שמן זית בפלסטיק – פויה! זה אסור. ומאוד לא בריא!) שהשמן הוא בדרגת "כתית מעולה" (EXTRA VIRGIN), זה לא משנה מהו אחוז החמיצות. פשוט לא רלבנטי לכם.

המדד השני, הפופולרי פחות אבל הרבה יותר חשוב, הוא מדד הטעם. כן פשוט. הטעם האישי שלכם. ההעדפה האישית שלכם. שמן הזית שאתם אוהבים יכול להיות עם טעמים ירוקים של דשא קצוץ, עלים ועשבים, יכולים להיות לו ניואנסים של אגסים או אניס, הוא יכול להיות מריר וחריף, או עם מרירות עדינה וחריפות גבוהה. הוא יכול להיות עם טעמים בשלים של קקאו, זיתים שחורים, תפוח אדום ופירות יער, עם ריחות הדרים או פרחים. וגם מותר ורצוי שתהיה יותר מאפשרות אחת על השיש. ועם מה לטגן? עם מה לתבל? על זה אני אענה במילותיו של הבן שלי: "אבא, אתה כבר יודע עם איזה שמן אני אוהב את החביתה ועם איזה את הסלט" (הבן שלי באמת אוכל סלט). מה שלו ברור, צריך היות ברור לכולם: אין באמת דבר כזה שמן זית לסלט ושמן זית לגבינה. שמן זית לטיגון עמוק ושמן זית להקפצה קלה. ביחרו איזה שמן שאתם רוצים לפי טעמכם האישי, נסו זנים שונים והחליטו עבור עצמכם איך אתם מעדיפים את הסלט שלכם: עם סורי של זיתים ירוקים ומרירות עדינה? עם קורונייקי של דשא קצוץ וארומה שקופצת מהקערה? עם ארבקינה של פירות יער ותפוחים אדומים? אין נכון או לא נכון. יש מה מתאים לכם. גם בסלט וגם בחביתה וגם במרינדה של התבשיל שנכנס לתנור

שמן זית הוא מוצר מזון המשותף לכל עמי הים התיכון כבר אלפי שנים. הוא מלווה את המטבח הים תיכוני מיום היווסדו. אין סיבה לחשוש ואין סיבה להירתע ממנו. הוא מפה, הוא מקומי והוא שלנו

נכתב ע"י אהוד סוריאנו מומחה ראש פאנל טועמים ומומחה לאיכות שמן זית

למדת משהו חדש? ספרו ושתפו את העולם
האם המידע עזר לך?

הצטרף למועדון הלקוחות שלנו
ותהנה מהטבות ומבצעים כל השנה

5% הנחה
בכל קניה על כל סוגי הזנים
מתנת יום הולדת
בקבוק 250 מ”ל שמן הבית
10% הנחה על זן החודש
למדת משהו חדש? ספרו ושתפו את העולם
אין מוצרים עדיין בסל הקניות
X
דילוג לתוכן