תמונה של משתמש
תמונה של לב
תמונה של משתמש
אייקון של מיקום
אייקון של מיקום
;

אז מה חדש? – אסקל

רוצים לעקוב אחרינו לקבל מתכונים ומידע על עולם שמן הזית?

לאחרונה האסקל, הזן הישראלי המקומי אותו אנו מגדלים ומשווקים קיבל ציון מדהים וקטף את שני הפרסים המכובדים ביותר בתחרות TerraOlivo: גביע הגרנד צ'מפיון הישראלי וכניסה לרשימת TOP 10 מכלל השמנים שנשלחו לתחרות מכל העולם. לכבוד זה, תכירו את האסקל שלנו…

אסקל הוא זן ישראלי חדש שפותח במכון וולקני ע'י פרופ' שמעון לביא, ונקרא על שמו של אברהם חסקל ז'ל איש המטעים של המחלקה לגפן וזית שעבד במשך שנים רבות עם לביא בטיפוח זנים חדשים.
האסקל הוא בעצם הכלאה בין המנזנילו הספרדי והברנע הישראלי והוא מצטיין ביבולים גבוהים ובתכולת שמן גבוהה.
מבנה העץ חצי זקוף והוא בעל קצב צימוח מהיר.
אצלנו במטעים סביב הקיבוץ גדלים 50 דונמים של הזן.
הזן מקדים ונמסק בשלב מוקדם בעונה בסביבות חודש אוקטובר והוא בעצם הזן הראשון שנמסק. הוא נמסק במסיק סופר אינטנסיבי הנעשה ע"י הבוצרת.
כמו בכל התחלה, כך גם עם השמן, בשנים הראשונות לגידולו לא הצלחנו לייצר ממנו שמן בעל טעם אחיד – בשנה אחת השמן היה מר מאוד וחריף ושנה אחריה טעמו היה עדין והזכיר יותר את הארבקינה אבל אנחנו לא הרמנו ידים, והתעקשנו להמשיך לגדל את הזן הזה ולשווק אותו כשמן זני. שינינו והקדמנו את מועד המסיק שלו, עד שהגענו לתוצאה מרגשת ומשמחת במיוחד כאשר האסקל גרף השנה בתחרות TerraOlivo את הפרסים:
גביע הגרנד צ'מפיון הישראלי – זהו הפרס הניתן לשמן הזית אשר קיבל את הציון הגבוה ביותר מבין כל השמנים הישראלים שהשתתפו בתחרות (מעל 100 שמני זית כתית מעולה ישראלים השתתפו השנה)!
וכניסה לרשימת TOP 10 מכלל השמנים שנשלחו לתחרות מכל העולם. זהו הפרס הניתן לעשרת השמנים הטובים בתחרות כולה (כולל שמני הזית מהעולם).
זוהי פעם ראשונה בה אנחנו זוכים בפרס זה!

אנחנו גאים באסקל הישראלי שלנו ונמשיך לגדל ולייצר את השמן הטעים והאיכותי ביותר!

הצטרף למועדון הלקוחות שלנו
ותהנה מהטבות ומבצעים כל השנה

5% הנחה
על כל זני שמן הזית בחנות
(לא כולל מארזים)
מתנת יום הולדת
בקבוק 250 מ”ל שמן הבית
10% הנחה על מבצע החודש
משלוח חינם בהזמנה מעל 250 ₪
זמינים בשעות העבודה