תמונה של לב
תמונה של משתמש
אייקון של מיקום
;

רובי- הטיסן שמגן על השקדים

בשנים האחרונות מצאנו את עצמנו מתמודדים עם בעיה חדשה בשדות בתקופה בה עצי השקד מלאים פרי – הדררה. הרובונץ הוא הפתרון האקולוגי לשמירה על פירות השקד במטעים ללא פגיעה בחי.

רובי – הכינוי שלו זכה הרובונץ שלנו, רובי הוא טיסן שמחקה בצורה מדוייקת את דאיית הנץ.

 

הדררה היא תוכי ירוק שמוצאו במזרח אסיה – הודו, פקיסטן ודרום סין. לארץ היא הגיעה כחיית מחמד בשנות ה-80. הסברה הרווחת היא שהדררות ברחו מהמגדל שלהן בשרון והן החלו להתרבות בטבע. בשנים האחרונות אוכלוסיית הדררות בארץ גדלה באופן מאד משמעותי, ומכיוון שהתפריט של הדררה מורכב בעיקר מפירות במטעי פירות וקפה היא הפכה למטרד גדול של החקלאים בארץ. הדררה חיה בלהקה, היא נחשבת לזן פולש במדינות המערב, היא משתלטת על איזורים מאוכלסים בצורה אגרסיבית ודוחקת זנים אחרים משטח הגידול שלהם.כפי שכבר הבנתם – הדררה הפכה לבעיה גדולה לפירות השקד שלנו הפרוסים על 600 דונם ואנחנו שמנו לנו למטרה להגן עליהם.

הרובונץ מופעל על סוללות ויכול לשהות באוויר כ-15 דקות של טיסה, הוא יכול גם לדאות וכך הוא מצמצם את פעילות הסוללה, הוא מופעל באמצעות שלט רחוק. הרובונץ נבנה כהעתק מדוייק של נץ הן במראה והן מבחינת יכולת התעופה והדאייה שלו וכך הוא יכול לדמות נץ באופן מושלם. הנץ ידוע כגורם מאיים על עופות קטנים ולכן זהו פתרון אקולוגי מושלם להברחת המפגע משטחי המטעים שלנו ללא פגיעה בחי או בצומח. הדררה אינה מפחדת מירי מכיוון שזהו פתרון של התקופה המודרנית. להקה שתקלע לירי תברח ואולי כמה יחידים ייפגעו אך הלהקה תחזור למקום. מבחינה אבולוציונית ישנו אינסטינקט טבוע בעופות של פחד מעופות דורסים כדוגמת הנץ והרובונץ מנצל את הפחד הזה.

למדת משהו חדש? ספרו ושתפו את העולם
האם המידע עזר לך?

הצטרף למועדון הלקוחות שלנו
ותהנה מהטבות ומבצעים כל השנה

5% הנחה
בכל קניה על כל סוגי הזנים
מתנת יום הולדת
בקבוק 250 מ”ל שמן הבית
10% הנחה על זן החודש
למדת משהו חדש? ספרו ושתפו את העולם
אין מוצרים עדיין בסל הקניות
X
דילוג לתוכן