תמונה של משתמש
תמונה של לב
תמונה של משתמש
אייקון של מיקום
אייקון של מיקום
;

תחרות שמן 'ראשון המסיק'

רוצים לעקוב אחרינו לקבל מתכונים ומידע על עולם שמן הזית?

 ב-21 בדצמבר 2011, ערך ענף הזית תחרות של שמני "ראשון המסיק" בגינוסר. בתחרות השתתפו 48 מגדלי זיתים מכל רחבי הארץ אשר רשומים כחברים בענף הזית ומוכרים כיצרנים ישראליים של שמן זית איכותי

לאחר פירוק מועצת הזיתים (שפעלה במשרד החקלאות מטעם מגדלי הזיתים לייצור שמן) הוקם במסגרת מועצת הצמחים, ענף הזית. ענף זה פועל להרחבת המודעות לצריכת שמן זית איכותי בישראל, וכמובן, שם לו למטרה לעודד צריכת שמן זית המיוצר בישראל. את תווית מועצת הזיתים הישנה שמודבקת על כל בקבוק של שמן זית, תחליף בקרוב מדבקת איכות חדשה של ענף הזית שתימסר ליצרני שמן ישראלי בלבד שחברים בענף הזית ועומדים בתקן האיכות. ישנם שני סוגי מדבקות- מדבקה זהובה לדרגת איכות כתית מעולה ומדבקה כסופה לדרגת איכות כתית

את הערב פתחו מיטב השפים בגליל (השפים אילן רוברג, שישי דרעי, יוסף חנה) שהכינו לכבוד המשתתפים אוכל מגוון וטעים שבכל מרכיביו היה שמן זית. לאחר מכן התקיימה הרצאה בנושא סיפור הזית – עקרונות בריאותיים וגסטרונומיים, איכויות שמן זית ראשון המסיק, שמן הזית במטבח ובדיאטה הים תיכונית.

התחרות נערכה בשלוש קטגוריות – יצרנים עד 5 טון, יצרנים עד 25 טון ויצרנים גדולים. אנו השתתפנו בקטגוריה השלישית, של יצרנים גדולים. כל יצרן שלח לתחרות שני זנים מהמסיק של 2011 שנמסק בחודשים האחרונים.

פאנל הטועמים בראשות ד"ר פתחי עבד אל האדי, טעם את השמנים, בהתאם לפרוטוקולים המקובלים בענף הזית. כל שמן זית אשר עמד במבחן האיכות קיבל תעודה ובנוסף, הוכרזו שלושה שמנים זוכים מתוך כלל השמנים שעמדו בתקן האיכות.

 

הזוכים בקטגורית היצרנים הגדולים:

במקום השלישי – ארץ גשור עם זן פישולין.
במקום השני – מסיק-קיבוץ מגל – מדליית זהב על זן קורינייקי.
במקום הראשון – מסיק-קיבוץ מגל – מדליית זהב מצטיין על זן קורטינה.

כבוד גדול לנו לזכות בשני המקומות הראשונים מתוך כלל המגדלים הגדולים בארץ. אנו מגדלים ומטפחים את כרמי הזיתים ומקפידים על כל תהליכי המסיק והפקת השמן. זכייה זו מאשרת שאהבת האדמה וכל המאמצים משתלמים. השמן שלנו אכן בדרגה הגבוהה ביותר שיש.

הצטרף למועדון הלקוחות שלנו
ותהנה מהטבות ומבצעים כל השנה

5% הנחה
על כל זני שמן הזית בחנות
(לא כולל מארזים)
מתנת יום הולדת
בקבוק 250 מ”ל שמן הבית
10% הנחה על מבצע החודש
משלוח חינם בהזמנה מעל 250 ₪
זמינים בשעות העבודה