כפתור וואטסאפ
מסיק קיבוץ מגל | שמן זית כתית מעולה

אין מוצרים בעגלה

כבר רשומים? התחברו

משתמש חדש/אורח

דאגנו לכם ליצירת חשבון קלה ומהירה במיוחד. המשיכו למילוי פרטיכם ותוכלו ליהנות מהיתרונות של משתמש רשום כבר עכשיו.

להרשמה

הסיפור שלנו

  • עבודת החקלאות

עבודת החקלאות

עוצמתו האדירה ושורשיותו של עץ הזית סחפו גם אותנו… כך קרה שבשנת 1953 החלטנו להקים את הקיבוץ שלנו,  מגל, במרכזו של כרם זיתים על גבעה בצד המזרחי של עמק חפר. עד היום כשמשוטטים ברחבי הקיבוץ ופוגשים בעצי זית עתיקים ומרשימים, חשים את עוצמת הקרבה לארץ, לטבע ולאדמה, בדיוק כמו לפני 70 שנה…

בסוף שנות התשעים של המאה הקודמת, כשהחל משבר המים בישראל נדרשנו לחשיבה מחודשת על אופי הגידולים החקלאיים שלנו. באספה כללית של חברי הקיבוץ, החלטנו פה אחד שאנחנו לא מוותרים על החקלאות. הפתרון היה מטעים וכרמים. בתחום הזית ההתחלה היתה צנועה. בהתחלה שיקמנו את חלקות הבעל (ללא השקיה) כשרוב העצים היו מהזן הסורי המקומי. עם השנים ראינו שהביקוש לשמן זית איכותי וטוב עולה ולכן נטענו עוד ועוד עצים והיום אנו מגדלים כ-700 דונם של כרמים קסומים הפזורים סביב הקיבוץ, חלקם כרמי זיתים אורגניים.

 

כל השמנים של מסיק קיבוץ מגל הם שמני זית בכבישה קרה.

גידול הזיתים בפיקוח מקצועי של אגרונומים המתמחים בגידול הזית – מומחים בקנה מידה עולמי שמנחים חקלאים בעולם כולו.

 

  • שמני הזית שלנו

שמני הזית שלנו

 

שמני הזית שלנו הם כולם שמני זית בדרגת כתית מעולה שעוברים בכבישה קרה והם מופקים מזני זיתים שגדלו במטע המטופח שלנו, ובמספר מטעים מצומצם הנמצאים תחת פיקוח ובקרה של הצוות החקלאי שלנו.

הכרם בקיבוץ משתרע על פני יותר מ-700 דונם ונחשב למוביל בישראל.

המלאי המוגבל והניהול הקפדני מאפשרים לנו להציע לך בכל שנה את השמן האיכותי ביותר במגוון ניחוחות וטעמים נפלאים.

 

כל השמנים של מסיק הם שמן זית כתית מעולה בכבישה קרה בחומציות של עד 0.5%.

 

  • סדרות השמנים שלנו

סדרות השמנים שלנו

הסדרה הזנית

כוללת שישה זנים: לצ'ינו, ארבקינה, פיקואל, ארבוסנה, קורינייקי,  אסקל וקורטינה. לכל אחד מהזנים טעם ייחודי הנובע מתכונות הזן ממנו הופק השמן, ומאפשר התאמת השמן למזון הנבחר.

בסדרה ניתן למצוא גם את שמן הבית והשמן האורגני, בלנדים המשתנים ממסיק למסיק על פי הרכב הזיתים שנמסקו באותה השנה.

הסדרה הארץ ישראלית

הסדרה כוללת שלושה זנים מקומיים: סורי, נבאלי וברנע.

המסיק הסלקטיבי מתחיל עם שחר ומסתיים לפני הצהריים, על מנת להימנע מטמפ' גבוהות שעשויות לפגוע בהתפתחות הארומות בעת הפקת השמן. הזיתים נשמרים בקירור עד להגעתם לבית הבד שם השמן מסונן מיד לאחר הפקתו על מנת לשמר את מאפייני הטעם והארומה המקוריים שלו.

סדרת כרם יחידני

שלישיית שמני הזית החדשים המצטרפים למשפחת שמני הזית של קיבוץ מגל, סדרה ראשונה מסוגה בישראל המציעה טעימה טרוארית ) Terroir ( משלושה כרמים בשלושה אזורי גידול שונים.

  • בית הבד

בית הבד

ביום המסיק, הזיתים נשלחים אל בית בד ארזי במושב רם און ושם הזיתים עוברים תהליך של שטיפה, מיון, גריסה, הפרדת חומרים- גפת ושמן ולבסוף סינון.

 

כדי לשמור על האיכות הגבוהה לאורך זמן, שמן הזית מאוחסן אצלנו בקיבוץ בתנאי בקרה קפדניים, בחוות המיכלים שלנו. השמן נכנס למיכלי נירוסטה האטומים לאור וחמצן (שני תנאים העלולים לגרום להתחמצנות השמן) ובטמפרטורה אופטימאלית – בתנאים הללו, שמן הזית שלנו נראה טוב, מרגיש טוב, טעמו ואיכותו גבוהים והוא ראוי גם למשיחת מלכים כדרך אבותינו….